תקשורת

איתי נייגר

דירוג משתמשים: 0 / 5

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 
 

פסיכותרפיסט ומורה למדיטציה מתל אביב. במסגרת לימודי התואר השני שלי בסן פרנסיסקו נחשפתי לתיאוריות קוויריות והתחברתי עם קהילות רוחניות גאות. קיבלתי ידע ששינה את כל מה שידעתי לגבי הזהות שלי ואני מבקש לחלוק אותו עם אחיותי ואחיי הקווירים. יש מתנה בזהות הקווירית ויש בה יעוד והמטרה שלי היא להפיץ את הבשורה ולהפעיל כמה שיותר מאיתנו כדי שנוכל להביא את השינוי שנועדנו לייצר.

הסדנאות

 שומרי השערים - המתנות והתפקיד הקוסמי של הקוויר.

בחברות מסורתיות יש להוויה הקווירית שם, הם ״שומרי השערים״ותפקידם לגשר בין עולם הרוח והחומר.המפגש הזה הוא חקירה לתוך התפקיד החברתי והקוסמי שלנו, מה מייחד אותנו ומה אנחנו יכולים לעשות עם זה. הסדנא תתחיל במדיטציה שמהותה לחבר את המשתתפים למתנות שלהם כקווירים, לאחר מכן נעבור לסקירה של המתנה התרבותית והרוחנית של הקוויר לפי מסורת שתי הנשמות, ומסורת ״שומרי השערים״ של שבט הדאגרה באפריקה, והמתנה החברתית שיחודית לאנשים שמזדהים כקווירים. הסדנא תסתיים במדיטציה אינטואיטיבית ברוח מסורת שומרי השערים ושיתוף של מה עלה עבור המשתתפות והמשתתפים במהלך הסדנה.

מסע הגיבור של הקוויר

חוקר המיתולוגיות ג'וזף קמפבל דיבר על מיתוס אדיר הנמצא בכל התרבויות לאורך ההיסטוריה: האדם אשר נקרא ל"מסע הגיבור" כדי לשנות את חייו ולהביא לקהילה האנושית מתנת ריפוי.
במהלך הסדנה נפגוש את מסע הגיבור שלנו כקווירים, יחולקו דפים שעליהם התחנות השונות של מסע הגיבור ומשתתפי הסדנא יוכלו למלא עבור עצמם איפה הן מרגישות שהן נמצאות במסע שלהן
.
נלמד לזהות את התחנות שעברנו במסע שלנו, מה משותף במסע של הקוויר? מה המתנות שאנחנו מבקשים להביא לחברה? איזה שינויים עברנו ואיזה שינויים אנחנו עוד מבקשים לעבור? באמצעות הכרת המפה שהיא מסע הגיבור נוכל לזהות טוב יותר היכן אנחנו נמצאים ולאן אנחנו מבקשים ללכת, כיחידים וכקהילה.
המשתתפים יחולקו לקבוצות קטנות כדי שיוכלו לשתף איפה הם נמצאים ויתנו פידבק זה לזה לגבי המשך הדרך, בסיום הסדנה נעשה שיתוף במעגל הגדול
.

 

queer-magic-festival-logo-fotter.png
©2021  כל הזכויות שמורות